herkat.info@wp.pl
Wuxal Aminocal

Wuxal Aminocal to nawóz wapniowy, dedykowany do późnego zapobiegania gorzkiej plamistości podskórnej, poprawienia wybarwienia i właściwości przechowalniczych owoców. W swym składzie nie zawiera azotu mineralnego, dzięki czemu nie stymuluje wzrostu wegetatywnego w końcowej fazie rozwoju i korzystnie wpływa na wybarwienie się owoców. Nawóz zawiera mangan i cynk oraz naturalne dodatki polipeptydowe i dodatki aminokwasów.
Dodatki polipeptydowe będące w nawozie Wuxal Aminocal obniżają napięcie powierzchniowe i zwiększają przyczepność nawozu do liści i owoców. Poziom pH Wuxal Aminocal wynosi ok. 4,0 co ułatwia pobieranie wapnia przez skórkę starszych owoców. Cynk i mangan tworzą związki białkowe z polipeptydami, ułatwiając absorpcję wapnia oraz wspomagając wybarwienie się owoców. Stosowany głównie w towarowej produkcji sadowniczej i warzywniczej oraz w uprawach ekologicznych.

WUXAL
Powyższe informacje pochodzą ze strony internetowej dystrybutora nawozu. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości, a w szczególności dotyczących składu, stosowania, dawek prosimy o kontakt z dystrybutorem. Zastrzegamy sobie możliwość wystąpienia pomyłek i błędów.